PRVA RADIONICA
USPEŠNO ODRŽANA U PLANDIŠTU
Plandište - U ponedeljak, 28. februara 2022. godine, Institut za teritorijalni ekonomski razvoj - InTER iz Beograda organizovao je u Plandištu prvu radionicu u okviru projekta ”Unapređenje dijaloga između organizacija civilnog društva i javnih vlasti kod projekata javno-privatnog partnerstva na lokalnom nivou” . U Projektu, koji je finansiran od strane Beogradske otvorene škole (BOŠ), a preko Delegacije Evropske unije u Srbiji, učestvuju tri opštine, Bečej, Plandište i Topola.
Radionica u Plandištu je organizovana i uspešno realizovana za predstavnike organizacija civilnog društva, medije i predstavnike lokalne samouprave. Sve prisutne je u ime Opštine Plandište pozdravila Aleksandra OdavićMak, načelnica Opštinske uprave Plandište koja je ukratko govorila o projektu javne rasvete koji je opština realizovala zahvaljujući javno-privatnom partnerstvu. Nakon toga, na temu javno-privatnog partnerstva i značaja dijaloga između organizacija civilnog društva i javnih vlasti, govorila je Vesela Vlašković, istraživač na projektu. U interaktivnom duhu, na radionici se govorilo o primerima dobre prakse u drugim opštinama i prezentovane su konstruktivne ideje za javno-privatno partnerstvo u opštini Plandište. Prisutni su iskazali potrebu za edukacijom i spremnost da se edukuju kako bi poboljšali rad svojih organizacija.Na radionici su predstavljeni preliminarni nalazi monitoring izveštaja o stepenu uključenosti organizacija civilnog društva u proces planiranja i donošenja odluka u projektima javno-privatnog partnerstva na lokalnom nivou, koji govore da OCD nisu uključene ni u jednoj fazi sprovođenja projekata javno privatnog partnerstva.
Radionice će se nakon Plandišta, održati u Topoli, a sredinom marta i u Bečeju gde će prisustvovati i jedan broj učesnika iz Plandišta. G.R.
Od 2000. do danas, Evropska unija donirala je više od 3.6 milijardi evra u Srbiji.
Sredstva su korišćena za podršku razvoja,
kvaliteta života i reformi u sledećim sferama: civilna zaštita, zaštita od poplava
i pomoć poplavljenim područjima, obrazovanje, povezanost, zaštita okoline,
zdravstvena zaštita i zaštita potrošača, kultura, vladavina prava, lokalni
razvoj, poslovi i privredni rast, javna administracija, migracije, upravljanje
javnim sredstvima, civilno društvo i mediji, socijalna inkluzija, omladina i
sport. EU podrška je implementirana kroz saradnju sa Vladom Republike Srbije.
Evropska unija je donirala Srbiji više
razvojnih sredstava nego svi drugi internacionalni donatori zajedno.
Нема коментара:
Постави коментар